O stránce www.sipky.cz

...vše co jste si kdy přáli vědět o šipkách, ale báli jste se zeptat...
Zpravodajská stránka s exkluzivním názvem o šipkovém sportu bez rozdílu svazů


Když jsme v roce 2001 s touto stránkou začínali, byly informace o šipkovém sportu na českém a slovenském internetu rozptýleny po mnoha webech. Stránky různých svazů, týmů a šipkařských nadšenců měly různou úroveň. Naše vstupní pozice rozhodně nebyla jednoduchá.

Jako jeden z mála se začal tento web zabývat šipkami ze všech regionů Česka ale i ze světa, a to bez rozdílu svazů a bez rozdílu tvrdosti hrotů. A postupmě se stal tento web (s exkluzivním názvem) jednou z hlavních stránek v oblasti šipkového sportu v Česku. Hned po Česku by mělo být naší prioritou Slovensko, ale musíme si bohužel přiznat, že toto moc nestíháme.

Pro koho...?

Stránky jsou určeny pro "širokou šipkařskou veřejnost". Tímto klišé se rozumí, že tu uveřejňujeme informace pro naprosté začátečníky, amatéry, registrované hráče nižších soutěží ale i pro nejlepší šipkaře a reprezentanty všech svazů. Informace zde ale hledají, po zavedení možnosti online překladů, i zahraniční zájemci.

Návštěvníci (od 04.05.2011 do 14.05.2013 71 států):

                           

Jak...?

Již od počátku jsme se snažili, aby na těchto stránkách získali šipkaři všech kategorií nejdůležitější informace. Ve zprávách se zabýváme především nejdůležitějšími turnaji bez rozdílu svazů a bez rozdílu tvrdosti (jak už jme říkali). Nejsme závislí na žádném svazu či výrobci nebo majiteli jakéhokoli zařízení.

Stránky vznikají postupně od roku 2001. Design moc neřešíme, snažíme se, aby stránky byly přehledné, rychlé a aktualizované.

Co tu najdete...?

Na prvním místě uvedeme zpravodajství s možostí komentování článků. V kapitole "Pavlač mohou šipkaři vyjadřovat v k tématům, které je trápí, a sami si sdělovat informace. V kalendáři najdete chystané akce. V kapitole "Historie" najdete vývoj šipkového sportu u nás, v zahraničí, současný stav a různé statistiky.

Tyto stránky jsou zároveň hlavním rozcestníkem. Myslíme tím to, že by zde měli všichni hráči (ať ti s velkým Há nebo ti, kteří si jdou zaházet jen jednou za čas) najít informace o týmech (odkazy na stránky), svazech (světových, českých, slovenských i národních), TV programech, žebříčcích, šipkárnách kde si mohou šipky zahrát, nejlepších hráčích anebo o obchodech se šipkařským náčiním.

Začátečníci tu také najdou v kapitolách "Metodika" nebo "Vybavení" základní informace: o typech her, informace o vybavení (terče, šipky, letky, hroty) a metodiku na zlepšování výkonnosti.

A co dál...?

Stránky jsou čím dál, tím víc rozsáhlejší. Postupně stránky vylepšujeme ale nejsme vševědoucí, někdy nestačíme všechno. Občas nám, i přes veškerou snahu, něco uteče. Upozorněte nás na chyby, napište nám co nefunguje. Anebo i sami napište článek který velice rádi uveřejníme. Děláme to pro šipky a tedy i pro Vás.

Nakonec již jen nezbývá doufat, že budeme mít dostatek času, schopností a vytrvalosti ke zlepšování.

Redakce www.sipky.cz


Další informace

Historie www.sipky.cz - Historie tohoto vebu, statistiky přístupů, státy
Státy, vlajky, hymny - Pomocné soubory: Státy, vlajky, hymny